Середа, 22 листопада 2017

Герасименко Юрій Степанович

провідний науковий співробітник, д.т.н., професор
лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2007 р.,
Заслужений діяч НТУУ “КПІ” в галузі науки і техніки.
Нагороджений золотими й срібними медалями ВДНГ СРСР та УРСР
за зразки приладів корозійного контролю,
за розробку способів запобігання корозії.
Нагороджений почесним знаком “Винахідник СРСР”.
Член спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій ХТФ НТУУ «КПІ».
Член експертної ради ВАК.

У 1964 році закінчив Київський політехнічний інститут. На кафедрі ТЕХВ працює з 1962 року. У 1970 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за напрямком 05.17.03 – Електрохімія «Удосконалення методу і дослідження поляризаційного опору для вимірювання швидкості корозії металів у різних середовищах». У 1982 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за напрямком 05.17.03 – Електрохімічне виробництво «Розвиток теорії методу поляризаційного опору і розробка на його основі корозійно-вимірювальної техніки».

Наукова робота:
   Сфера наукових інтересів – корозія металів, методи її визначення та способи запобігання. Є провідним фахівцем в цій галузі, учнем професора Л.І. Антропова.
   Створив сучасну теорію електрохімічних методів визначення швидкості корозії металів поєднанням кінетичних закономірностей корозійного процесу з будовою подвійного електричного шару кородуючого електрода. На базі цих досліджень уперше в Україні та СРСР організував розробку приладів-вимірювачів швидкості корозії металів, засобів захисту металів від корозії та їх промислове виробництво.

Має близько 170 наукових праць, 1 монографію, понад 25 авторських свідоцтв і патентів на винаходи.

1.Білоусова Н.А., Герасименко Ю.С. / Електролітичні хлорсрібні електроди для датчиків поляризаційного опору // Вопр. химии и хим. технологии. – 2011. - №4 (1). – С.60-63
2.Васильев Г.С., Герасименко Ю.С. Вплив катіонов солей жорсткості на корозію сталі та значення іонів магнію у протикорозійному захисту // Вопр. химии и хим. технологии. – 2011. - №4. – С.101-103.
3.Васильєв Г. С., Герасименко Ю.С. Захист від корозії трубопроводів тепловодопостачання продуктами анодного розчинення магнію // Фізико-хімічна механіка матеріалів, 2010, Спеціальний випуск №8, С. 675-684.
4. Герасименко Ю. С., Пагер С.М., Васильєв Г.С. Протикорозійні властивості накипу на сталевих поверхнях теплообміну // Фізико-хімічна механіка матеріалів, 2010, Спеціальний випуск №8, С. 727-733.
5. Герасименко Ю.С., Васильєв Г.С., Королевич О.Я., Ходак А.П. Застосування магнієвого захисту від корозії в опалювальних системах з контактними водонагрівачами міста Олександрії // Наукові вісті, 2010, №2, С. 137-143.
6. Герасименко Ю.С., Васильєв Г.С. Двоступінчатий метод визначення швидкості корозії металів // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2009.- №6.- С. 122-126.
7. Герасименко Ю.С., Васильєв Г.С. Магнієвий захист від корозії систем опалення з контактно-поверхневими теплогенераторами // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2008.- №7.- С. 655-659.
8. Герасименко Ю.С., Васильєв Г.С. Магнієвий захист від корозії систем гарячого водопостачання // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2007.- №6.- С. 10-17.

тел.раб.: +38(044) 454 98 71
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду