П'ятниця, 22 вересня 2017

Редько Раїса Макарівна
науковий співробітник

У 1979 р. закінчила Київський політехнічний інститут. На кафедрі ТЕХВ працює з 1975 року.

Наукова робота:
- Дослідження електроосадження металів та сплавів, електрохімічна очистка стічних вод гальванічного виробництва, захист металів від корозії, анодне розчинення і пасивація металів.
- Розробка способів нанесення гальванічних покриттів з використанням нестаціонарних режимів електролізу.
- Розробка способів захисту металів від корозії в нейтральних та кислих середовищах за допомогою інгібіторов.
- Розробка технологій нанесення конверсійних покриттів для захисту металів від атмосферної корозії.

Співавтор 64 наукових праць, з них 2 патенти України, 5 авторських свідоцтв.

1. Донченко М.І., Срібна О.Г., Редько Р.М. Нанесення захисно-декоративного покриття на стальну стрічку // Хімічна промисловість України - 2003. - №1. -С.15-19
2. Донченко М.І., Срібна О.Г., Мотронюк Т.І., Редько Р.М. Анодний захист сталі від розчинення в процесі видалення мідних покриттів // Фізико-хім.механіка матеріалів. - 2004. - Вип. №4. - С. 670 - 674.
3. Донченко М.І., Мордюк С.В., Срібна О.Г., Редько Р.М. Стабільність та захисна дія пасивуючих плівок на маловуглецевій сталі // Вістник Національного технічного університету «КПІ». - 2005. - Т.15. - С.55 – 58.
4. Донченко М.І., Редько Р.М., Нагорний О.В., Мотронюк Т.І. Вплив імпульсного струму на електроосадження нікелю із сульфаматних електролітів // Наукові вісті НТУУ « КПІ». – 2008. № 5 – С.93 – 98.
5. Донченко М.І., Бистріцький С.В., Редько Р.М., Щур Н.А. Електроосадження нікелю та композиційних нікель - алмазних покриттів реверсним струмом // Наукові вісті НТУУ «КПІ». - 2010. - №3. - С.60 - 66.
6. Білоусова Н.А., Донченко М.І., Редько Р.М., Герасименко Ю.С. Вплив мінералізації води на корозію маловуглецевої сталі // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2010. - №4. - С.33 - 37.
7. Білоусова Н.А., Донченко М.І., Герасименко Ю.С., Редько Р.М., Саворона О.М. Анодне розчинення алюмінію для протикорозійного захисту сталі в воді // Проблеми корозії та протикорозійного захисту металів – 2010. Спеціальний випуск №8. – С.518 - 523.
8. Донченко М.І., Білоусова Н.А., Редько Р.М. та ін. Гальмування корозії маловуглецевої сталі в мінералізованій воді шляхом електрохімічного розчинення металевого цинк // Вопрос химии и химической технологии. – 2011 – №4 (2). – С. 250 – 252.

Багаторазово працювала технічним секретарем відбіркової комісії ХТФ, табельщик НДЧ кафедри.