Дмитро Ущаповський – асистент кафедри ТЕХВ ХТФ у 2020 році став лауреатом премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України — міста-героя Києва – номінація наукові досягнення.

Від студента до лауреата. Наукову роботу в напряму електрохімічної екстракції міді Дмитро Ущаповський розпочав під керівництвом д.т.н. Донченко М.І., ще будучи студентом 4 курсу, паралельно із навчанням приймав активну участь у науковій роботі кафедри та працював за сумісництвом лаборантом.

Закінчив НТУУ «КПІ» у 2013 році та здобув диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Технічна електрохімія. Тему магістерської дисертації було розвинуто та продовжено в аспірантурі. Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.03 - Технічна електрохімія на тему «Інтенсифікація процесу електроекстракції міді в комплексній переробці оксидної руди з отриманням високоліквідних продуктів» було подано до захисту у строки навчання в аспірантурі та захищено 31.05.2017 р.  Науковий керівник завідувач кафедри ТЕХВ проф., д.т.н., Лінючева Ольга Володимирівна.

У 2016 спільно із Лінючевою О.В. та Биком М.В. пройшов стажування на австрійській фірмі Collini (Хоенемс, Форальд, Австрія), де працює чимало випускників кафедри ТЕХВ. В рамках візиту до фірми Collini відбувся успішний захист міжнародного гранту, керівником якого була д.т.н. Лінючева О.В., а одним з виконавців Ущаповський Д.Ю.

Ущаповський Дмитро Юрійович асистент кафедри технології електрохімічних виробництв з 2016 року. Проводить заняття з дисциплін «Гальванопластика» та «Технологія нанесення неметалевих покриттів та виробництво плат друкованого монтажу». Відповідальний за організацію практики студентів на кафедрі технології електрохімічних виробництв.

Ущаповський Д.Ю. має близько 50 наукових публікацій, з яких 10 статей у фахових виданнях та таких, що входять у (SCOPUS). Має 3 патенти на корисну модель. Результати наукової роботи апробовано на численних міжнародних конференціях різного рівня.

За успіхи в науковій діяльності у 2018 та 2019 рр. отримував звання «Молодий викладач-дослідник КПІ».