Ущаповський Дмитро Юрійович

Ущаповський Дмитро Юрійович
к.т.н.,  старший викладач

Закінчив у 2013 році навчання в НТУУ «КПІ». У 2017 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Тема роботи "Інтенсифікація процесу електроекстракції міді в комплексній переробці оксидної руди з отримання високоліквідних продуктів".

Викладає лекційні курси:

  • Технологія нанесення неметалевих покриттів,
  • Технологія нанесення функціональних покриттів у приладобудуванні,
  • Гальванопластика;

проводить лабораторні заняття з дисциплін:

  • Теоретична електрохімія,
  • Технологія нанесення гальванічних покриттів.

Після захисту кандидатської дисертації продовжує активну наукову роботу за напрямами: удосконалення захисних та функціональних властивостей гальванічних покриттів подвійного призначення; захист металів від корозії в особливо жорстких умовах експлуатації; регенерація промислових відходів; створення поліфункціональних електрокаталітичних матеріалів для так званих «Зелених технологій»; впровадження електрохімічного формування виробів медом адитивної технології 3Д-друк. Отримані нові результати в сфері захисту від корозії сталевих деталей та удосконалення корозійної стійкості гальванічних нікелевих покриттів, що експлуатуються в умовах тропічного вологого клімату. Розроблені технологічні засади для регенерації концентрованих металовмісних відходів методом електрохімічної екстракції. Розроблено способи отримання наноструктурованих електрокаталітичних матеріалів на основі нікелю та олова, для більш енергоефективної регенерації викидів вуглекислого газу та отримання «зеленого» палива – водню. Удосконалені теоретичні основи адитивної технології електрохімічного 3Д-друку поліфункціональних виробів.
Ущаповський Д.Ю. Сертифікат

ПУБЛІКАЦІЇ

SCOPUS
WEB OF SCIENCE (
AAA-9140-2022)
ORCID

SCHOLAR GOOGLE

 

   За вагомі наукові успіхи Ущаповського Д.Ю. разом з авторським колективом було відзначено Премією Верховної Ради України молодим ученим за 2020 рік за роботу "Комплекс засобів корозійно-екологічного моніторингу для збереження металофонду України" (Постанова комітету верховної ради № 6346 від 24.11.2021). Також є лауреатом премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові міста-героя-Києва у номінації «Наукові досягнення». Постанова №366 від 18.06.2020.
Старший викладач Д.Ю.Ущаповський є відповідальним за організацію практики студентів по кафедрі ТЕХВ, також у 2022 році виконував обов’язки керівника оперативного штабу приймальної комісії хіміко-технологічного факультету. Д.Ю.Ущаповський користується авторитетом та повагою серед студентів та співробітників університету. За підсумками 2018 – 2022 рр. є переможцем конкурсу КПІ ім. Ігоря Сікорського в номінації «Молодий викладач-дослідник».

 

Організація наукових та технологічних практик.

 

Зв’язок:
e-mail: soltdim@gmail.com