Електрохімічна обробка металів

Розділ 1. Теоретичні основи електрохімічної обробки металів

Завдання на СРС.
1. Розрахунки знімання металу та швидкості лінійного розчинення металу при електрохімічній обробці. Розрахунки продуктивності та енергоємності процесів ЕХО.
2. Гідродинамічні процеси у між електродному зазорі (МЕЗ). Розрахунок швидкості потоку електроліту в МЕЗ. Визначення характеристик насосу для подавання електроліту.
3. Точність електрохімічної обробки. Розрахунок похибок обробки деталей у методах з рухомим і нерухомим електродом – інструментом. Технологічні прийоми для зниження похибок.
4. Розрахунки геометричних розмірів електродів – інструментів.
5. Системи циркуляції та стабілізації параметрів електролітів при електрохімічній обробці. Вибір схеми циркуляції електроліту при ЕХО. Системи для приготування і регенерації електролітів. Системи для очищення електролітів.
6. Тепловий та гідродинамічний розрахунок замкнутої системи циркуляції електроліту для електрохімічної обробки.

Розділ 2. Технологічні параметри електрохімічної обробки металів

Завдання на СРС.
1. Розрахунки продуктивності та енергоємності процесів ЕХО.
2. Точність електрохімічної обробки. Розрахунок похибок обробки деталей у методах з рухомим і нерухомим електродом – інструментом. Технологічні прийоми для зниження похибок.
3. Циклічний та імпульсно – циклічний режими ЕХО
4. Вплив режимів обробки на величину похибок.

Розділ 3. Методи комбінованої електрохімічної обробки металів

Завдання на СРС.
1. Класифікація методів комбінованої ЕХО. Області використання
2. Джерела живлення електричним струмом обладнання для електрохімічної обробки. Розрахунки та обґрунтування вибору джерел живлення, що використовують для процесів ЕХО. Системи захисту джерел живлення від короткого замикання.
3. Системи автоматичного керування станками електрохімічної обробки. Вибір автоматизованих рушіїв подавання станків для ЕХО.