Електрохімічні сенсори та сенсорні системи
|
Керівник - д.т.н., професор Лінючева О.В.
Розроблені сенсори та генератори уніфікованої серії КПІ, які перевершують кращі світові зразки. На їх основі розробляються прилади та системи для постійного контролю атмосферного повітря на промислових підприємствах, а також у медичних та інших цілях в Україні, Росії, Білорусії та Німеччині.
|
Методи та прилади визначення корозійності техногенних середовищ
|
Керівник - д.т.н., професор Герасименко Ю.С.
1. Корозійний моніторинг водних техногенних середовищ
1. Створення та удосконалення методів визначення швидкості корозії металів: метод поляризаційного опору, метод нелінійної поляризації та ін.
2. Розробка приладів та засобів корозійного моніторингу: датчиків швидкості корозії, вторинних вимірювальних приладів – корозиметрів. Зокрема, фахівцями кафедри в співдружності з приладобудівними підприємствами м. Києва розроблено індикатори поляризаційного опору Р5126, портативні індикатори швидкості корозії ПІК-1, ПІК-2, стаціонарний індикатор СІК-
3. Оцінка корозійності техногенних середовищ: води водоканалів різних міст України, теплоносіїв систем опалення та гарячого водопостачання міст, зворотного водопостачання підприємств. Видача рекомендацій по зменшенню корозійності.
|
|
2. Захист металів від корозії за участю природних компонентів корозійного середовища
1. Магнієвий метод захисту: сприяння формуванню карбонатних шарів з захисними властивостями на кородуючій поверхні сталі шляхом електрохічного введення іонів магнію. Фахівцями кафедри розроблені установки магнієвого захисту від внутрішньої корозії трубопроводів систем гарячого водопостачання ЩИТ-1, 2, 4 та для систем опалення – ЩИТ-3, 5. Випуск установок налагоджено на малих підприємствах м. Києва. Установки впроваджуються при будівництві житла.
|
|
2. Захист теплообмінного обладнання від корозії за допомогою тонких шарів солей жорсткості, сформованих в ультразвуковому полі. Розроблені ультразвукові апарати для вилучення та запобігання утворення накипу на теплообмінних поверхнях типу ЗВУК-3. |
Електроосадження металів та сплавів
|
Керівник - к.х.н., доцент Бик М.В.
- Дослідження в області контактного обміну дозволили вирішити проблему вилучення кольорових і важких металів із стічних вод гальванічного виробництва.
- Запропоновано технологічні процеси й конструкцію устаткування для осадження з розчинів домішок у вигляді компактних металів, придатних для утилізації.
- Фундаментальні дослідні роботи з подальшого розвитку теорії електроосадження металів і співосадження сплавів у присутності ПАР.
- Проводиться дослідження з електросадження покриттів в умовах нестаціонарного електролізу. Виконані роботи дозволяють регулювати властивості покриттів і поліпшити технологічні характеристики електролітів міднення й сріблення, а також осаджувати з високою швидкістю блискучі покриття з електролітів зі зниженим змістом блискоутворювачів або взагалі без них.
|
Інгібіторні методи захисту металів
|
Керівник - к.т.н., професор Погребова І.С.
Розроблені та впроваджені:
- Інгібітори кислотної корозії чорних і кольорових металів серій КПІ , СП, СПХ;
- Інгібітори корозії для підвищення терміну дії та покращення характеристик хімічних джерел струму;
- Інгібітори корозії анодів марганцево-цинкових елементів (МЦЕ) з сольовими та лужними електролітами;
- Інгібітори корозії анодів свинцево-цинкових і свинцево-кадмієвих резервних елементі;
- Інгібітори-біоциди мікробної корозії металів для замкнених водно-сольових систем;
- Інгібітори корозії для підвищення захисної дії термодифузійних покриттів на сталях;
- Інгібітори корозії металів на основі «зелених технологій»;
- Інгібітори пасивуючого типу;
- Інгібітори корозії обладнання газо- і нафтопромисловості.
|
Скачати оригінали документів